Věřím na zázraky

24.10.2020

Jsme aktivní i v sociálně - kulturní oblasti. Připravili jsme pořad Věřím na zázraky. Jedná se o komponovaný pořad Prof. Jindřicha Štreita o sociálních tématech. Pořad uvádíme v řadě měst a počítáme s jeho realizací i v roce 2023 a 2024. Díky fotografiím a postřehům Jindřicha Štreita, jde o unikátní projekt. Pořad prokládají písničky olomouckého folkového písničkáře Stanislava. Výtěžek je určený na činnost našeho spolku, podporu znevýhodněných osob a jejich pracovního uplatnění. 

Prof. Jindřich Štreit

Prof. Štreit se ve své tvorbě zaměřuje na fotografie se silným sociálním akcentem. Za komunismu zachycoval hlavně venkovský život, Za své dílo byl v osmdesátých letech vězněn. Dnes fotografuje různé sociální i etnické skupiny, obyvatele malých obcí, drogově závislé, nevidomé či jiné osoby s handicapem. Čtyřiasedmdesátiletý rodák ze Vsetína má za sebou více než než tisíc sedm set autorských výstav a mnoha kolektivních se zúčastnil. Vydal 39 knih a mnoho katalogů. Je zastoupen v nejvýznamnějších sbírkách (MoMA New York, Národní galerie Washington, Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze, Moravská galerie v Brně, Muzeum umění Olomouc a v mnoha dalších). Bylo o něm natočeno několik filmů (Jan Špáta - MEZI SVĚTLEM A TMOU, 1990; Aleš Koudela - JINDRA ZE SOVINCE, 2006; Libuše Rudinská - NA TĚLO, 2018, Štěpánka Bieleszová a Kamil Zajíček - Jindra ze Sovince, 2019).

Pomoc potřebným

Projekt Zastavit čas podporujeme sociální podnik Přirozenou cestou, který zaměstnává osoby s tělesným postižením. Tuto sociální firmu podporuje Prof. Štreit dlouhodobě, tak jako řadu jiných sociálních a společensky prospěšných organizací po celé ČR.